Ik zou jullie het volgende willen voorleggen:
We hebben een vrijwilliger die vanuit zijn vrijwilligerswerk een klein dienstverband bij ons aangeboden heeft gekregen. Ontzettend leuk natuurlijk: vrijwilligerswerk kan ook een opstap zijn naar werk. Nu wil diegene eigenlijk ook nog als vrijwilliger werkzaam blijven bij ons (andere taken dan het betaalde werk). We hebben hierover met onze jurist overlegd omdat we ons afvroegen hoe dan de juridische verhouding is voor deze medewerker/vrijwilliger wanneer hij vrijwilligerswerk doet.
We kregen hierop o.a. aangegeven: “De grens tussen een arbeidsrelatie en vrijwilligersrelatie is niet altijd scherp te trekken. Er zijn wisselende uitspraken van rechters over de vraag wanneer er sprake is van een arbeidsrelatie en wanneer van een vrijwilligersrelatie. …. Volgens de wet is er sprake van een rechtsvermoeden van een arbeidsovereenkomst, wanneer een persoon gedurende meer dan 3 opeenvolgende maanden wekelijks arbeid verricht of tenminste 20 uur per maand arbeid verricht voor dezelfde organisatie.”
Als ik de laatste zin lees vraag ik me heel erg af of het überhaupt mogelijk is om structureel vrijwilligerswerk te doen zonder dat er sprake van een rechtsvermoeden van een arbeidsovereenkomst. In het geval er een rechtsvermoeden van een arbeidsovereenkomst is kan een vrijwilliger theoretisch een beroep doen op salaris, maar kan ook bijvoorbeeld een Belastingdienst vinden dat er sprake is van een dienstverband en dat er bijvoorbeeld afdracht van loonbelasting zou moeten plaatsvinden.
Er zijn namelijk veel vrijwilligers die bijvoorbeeld een dag in de week vrijwilligerswerk doen (bij ons, maar ook veel andere organisaties). Als een vrijwilliger dat wekelijks doet komt hij dus al gauw over de 20 uur die hier genoemd staan.
Ik ben heel erg benieuwd of er vrijwilligersorganisaties zijn die hier ook tegenaan lopen of tegenaan gelopen zijn?